Program jest w trakcie tworzenia; układ i kolejność bloków jest poglądowa i może ulec zmianie.
Wtorek, 19 listopada
Rejestracja uczestników i otwarcie Kongresu
9:00-9:20
Uroczyste otwarcie Kongresu – prezentacja Honorowego Gospodarza Delpharm
I Nowoczesny przemysł farmaceutyczny. Trendy i kierunki
9:30-10:00
Podbój nowych rynków – wyzwania dla serializacji
Damian Dominiak
starszy ekspert ds. serializacji
Prezentacja przedstawi wyzwania i przeszkody, jakie można napotkać wdrażając serializację na nowych rynkach.
Serializacja w modelu Track & Trace ma kluczowe znaczenie w produkcji farmaceutycznej a w różnych regionach występują odmienne wymagania i regulacje. Prezentacja przedstawi wyzwania związane z wdrażaniem serializacji w nowych rynków wymagających serializacji: Argentyny, Kazachstanu, Uzbekistanu, Hongkongu, Kanady, Pakistanu, Singapuru, Azerbejdżanu i Korei.
10:00-10:15
Digitalizacja procesów produkcyjnych na przykładzie rozwiązań Honeywell
Jarosław Pyc
regional sales leader, Central Europe
Jarosław Pyc, Life Sciences Sales Leader, Central Europe z firmy Honeywell Sp. z o.o. opowie o dzisiejszych wyzwaniach zakładów farmaceutycznych z perspektywy dostawcy.
A także odpowie na pytanie, dlaczego zwinność i elastyczność w podejściu do transformacji cyfrowej jest szczególnie istotna w aktualnym otoczeniu biznesowym.
10:15-10:30
Nowoczesne linie napełniające dla przemysłu farmaceutycznego i biotech. Bezpieczeństwo, sterylność, precyzja – od R&D do pełnej skali produkcyjnej
Dorota Mańczak
area sales manager
10:30-10:45
ROMACO – innovative solutions for a sustainable pharma production
Vitor Antunes
regional sales director
10:45-11:15
Zaangażowanie pracowników jako fundament wzrostu efektywności operacyjnej
Tomasz Pałka
dyrektor produkcji
Prelekcja o wdrożeniu regularnego procesu badania zaangażowania pracowników na wszystkich poziomach w organizacji oraz wpływie na wyniki operacyjne w perspektywie trzech lat od wdrożenia
II Kontrola i zapewnienie jakości produktów leczniczych
12:00-12:30
Prowadzenie działań wyjaśniających w Dziale Kontroli Jakości - usprawnienia, skrócenie czasu prowadzenia działań wyjaśniających, planowanie skutecznych działań CAPA
Dagmara Rado-Horbaczewska
starszy specjalista kontroli jakości i koordynator prowadzenia działań wyjaśniających
Praktyczne sposoby na zarządzanie działaniami wyjaśniającymi w laboratorium i skrócenia czasu prowadzenia działań wyjaśniających.
Wykorzystanie kreatywnych metod do planowania innowacyjnych i skutecznych działań korygujących i naprawczych.
12:30-12:45
Krótka historia karty kontrolnej
dr Marek Skowronek
kierownik ds. systemów jakości
12:45-13:00
Thinking Beyond: MBL’s Harmonized Solutions for Material Handling and Cleaning in Pharmaceutical Industry
Erich Nussbaumer
sales manager international
MBL, jest marką firmy BSW Anlagenbau GmbH isteniejącej na rynku od ponad 40 lat. Za nazwą MBL stoi (Material handling, Blending, Lifting systems) uzupełnione również o rozwiązania do mycia GMP sprzętu i różnego rodzaju pojemników, binów itp.
Oferujemy standardowe oraz indywidualnie dostosowane urządzenia i systemy, dzięki którym procesy transportu, mieszania, czy mycia stają się bezpieczniejsze i bardziej wydajne.
Nasi klienci doceniają nasze wieloletnie doświadczenie i elastyczność jako dostawcy systemów, a także naszą własną produkcję zgodną ze standardami „Made in Germany” .
13:00-13:15
Zaawansowane techniki analityczne do badań w przemyśle farmaceutycznym
dr Dominika Szot-Przewrocka
kierownik Laboratorium Chromatografii i Spektrometrii Mas
13:15-13:45
Lean Lab: Klucz do efektywności w Kontroli Jakości
Dominika Wojciechowska
kierownik kontroli jakości
W dobie rosnącej konkurencji i zwiększonych wymagań jakościowych w przemyśle farmaceutycznym, filozofia Lean Management staje się kluczowym narzędziem również w laboratoriach kontroli jakości.
W moim wystąpieniu przedstawię, jak wdrożenie zasad Lean w laboratoriach, tworząc tzw. Lean Lab, może znacząco zwiększyć efektywność procesów oraz poprawić jakość wyników. Omówię konkretne przykłady zastosowania Lean, korzyści płynące z eliminacji marnotrawstwa oraz znaczenie kultury ciągłego doskonalenia w kontekście laboratorium. Zachęcę uczestników do refleksji nad możliwością implementacji tych praktyk w ich własnych organizacjach.
III Utrzymanie ruchu i efektywne zarządzanie parkiem maszynowym
14:35-15:05
Automatyzacja produkcji jako odpowiedź na wyzwania rynku
Adrian Konopski
investment manager
Zmiana pokoleniowa, rotacja pracowników, wzrosty płacy minimalnej, bezpieczeństwo i ergonomia pracy, czyli zagadnienia dobrze znane większości z nas.
Na wystąpieniu dowiecie się Państwo jak szeroko pojęta automatyzacja produkcji łączy się z ww. zagadnieniami oraz jak z sukcesem rozpocząć swoją drogę w tym obszarze. Prezentacja będzie miała charakter praktyczny oparty na przykładzie firmy Fresenius Kabi Polska.
15:05-15:20
Efektywne metody zabezpieczenia i utrzymania czystości instalacji nierdzewnych
Andrzej Ciupak
sales director
Hasła przewodnie prezentacji:
– Stan instalacji, a jakość produktu końcowego
– Zanieczyszczenia w instalacji, co robić?
– Sposoby wydłużenia żywotności instalacji
15:20-15:35
Rotzinger PharmaPack - the 75 year old start-up company
Lukas Oesterlink
area sales manager
From primary to secondary packaging, Rotzinger PharmaPack offers a wide range of products.
For the past three years, the former division of Bosch Packaging has been operating under the flag of the Swiss company Rotzinger.
Exciting new developments based on proven, reliable systems are coming onto the market.
These range from primary packaging solutions for solid and liquid products to secondary packaging solutions for a wide variety of containers.
Firma PharmaPack w ramach szwajcarskiej grupy Rotzinger specjalizuje się w rozwiązaniach do pakowania, blistrowania i kartonowania produktów końcowych, głównie farmaceutycznych i kosmetycznych. Zapewnia również systemy śledzenia, serializacji T&T. Rotzinger PharmaPack zajmuje się głównie pakowaniem butelek, fiolek, ampułek, słoików, strzykawek, autowstrzykiwaczy, saszetek i blistrów. Rotzinger PharmaPack oferuje zarówno pojedyncze maszyny, jak i kompletne systemy, a także usługi i oprogramowanie MES.
15:35-15:50
“Handling of sensitive products” – “Obsługa produktów wrażliwych”
Andreea Vladan
business consultant
15:50-16:20
Standaryzacja przezbrojeń - efektywność pracy na podstawie przyjętych metod pracy (standaryzacja nastaw, przezbrojeń, czynności procesowych).
Damian Czarnecki
starszy manager utrzymania ruchu
Prezentacja przedstawi standaryzację przezbrojeń i wskaźników utrzymania ruchu, a także efektywność pracy na podstawie przyjętych metod pracy (standaryzacja nastaw, przezbrojeń, czynności procesowych i technicznych).
IV Zarządzanie łańcuchem dostaw w branży farmaceutycznej
17:00-17:30
Czy można zmierzyć chaos? - rola harmonogramowania produkcji w łańcuchu dostaw
Sebastian Grabowicz
dyrektor produkcji
Harmonogramowanie produkcji jest niezbędne do utrzymania wydajnego i dobrze zorganizowanego procesu produkcyjnego.
Pomaga firmom terminowo dostarczać produkty, spełniać wymagania klientów, optymalizować wykorzystanie zasobów, obniżać koszty i utrzymywać konkurencyjność na rynku. Jednym z elementów doskonałości łańcucha dostaw („supply chain excellence”) jest harmongram mrożony („production schedule frozen period”). Jak go wdrożyć? Jak go zmierzyć? Jak interpretować wyniki? Jak nim zarządzać? Dlaczego warto go wdrożyć? – na te pytania odpowiem podczas mojego wystąpienia. Zapraszam.
17:30-17:45
Automatyzacja i inteligentne składowanie: zaoszczędź przestrzeń i czas
Krzysztof Krajewski
sales manager
Prezentacja rozwiązań, które optymalizują procesy logistyczne w trzech obszarach: miejsca na magazynie, usprawnienia kompletacji, eliminacji błędów.
17:45-18:00
Digitalizacja i optymalizacja łańcucha dostaw dla branży farmaceutycznej
Bartosz Wieliczko
junior regional sales manager
Matthew Sweet
GM European Healthcare Control Tower
Wprowadzenie: Pandemia covid-19, a później wybuch wojny w Ukrainie pokazały, jak wrażliwe na zakłócenia były ówczesne łańcuchy dostaw. Operatorzy logistyczni stanęli przed wyzwaniem, z jakim do tej pory w podobnej skali nie musieli się mierzyć.
Jak swoim Klientom zapewnić stabilny łańcuch dostaw, oparty na KPI i jednocześnie utrzymujący w ryzach rosnące koszty? Rozwiązaniem jest zespół narzędzi, które po wdrożeniu umożliwiają monitorowanie zakłóceń, a po ich wykryciu – błyskawiczne reagowanie. Ponadto rozbudowana analityka pozwala na wprowadzenie optymalizacji przekładających się na efektywność kosztową. W Yusen Logistics zajmujemy się globalną dystrybucją produktów farmaceutycznych, a podczas prezentacji opowiemy, jak zarządzamy procesem, aby ratujące życie leki dotarły bez zakłóceń do pacjentów oddalonych od fabryk o tysiące kilometrów.
18:00-18:30
Łańcuch dostaw surowców do produkcji farmaceutycznej: rola poszczególnych ogniw oraz zarządzanie ryzykiem w łańcuchu dostaw
Magdalena Nierzwicka
szef zespołu kwalifikacji dostawców
Podczas prezentacji omówione zostaną wymogi prawne dotyczące łańcucha dostaw.
Zostanie przedstawiona rola poszczególnych elementów łańcucha oraz sposoby minimalizowania ryzyka związanego z łańcuchem dostaw. Ponadto, zostaną omówione kluczowe aspekty, które należy uwzględnić przy ocenie dostawców surowców, w kontekście łańcucha dostaw. Na te zagadnienia postaram się odpowiedzieć w trakcie wystąpienia.
21:00-24:00
Wieczór integracyjny w Hotelu Cukrownia w Żninie
Środa, 20 listopada
V Produkcja farmaceutyczna – nowoczesne maszyny i urządzenia
9:00-9:30
Optymalizacje energetyczne i nie tylko w przemyśle farmaceutycznym: Czy są możliwe bez wpływu na procesy produkcyjne? Doświadczenia z pracy dla międzynarodowych organizacji
Grzegorz Jędrejek
szef Departamentu Utrzymania Ruchu
Podczas prezentacji omówione zostaną strategie optymalizacji w przemyśle farmaceutycznym, które nie tylko zmniejszają zużycie energii, ale również wspierają efektywność operacyjną.
Prelegent, opierając się na doświadczeniach zdobytych w międzynarodowych organizacjach, przedstawi wybrane praktyczne rozwiązania, które można wdrożyć na różnych etapach cyklu życia zakładu farmaceutycznego. Uczestnicy dowiedzą się, na co szczególnie zwrócić uwagę przy wdrażaniu innowacyjnych technologii, aby osiągnąć zrównoważony rozwój zakładu produkcyjnego na poziomie globalnym.
9:30-9:45
Środki smarne w urządzeniach do podawania leków (Drug Delivery Devices)
Magdalena Turalska
business development manager CEE, Specialities (NYE)
Wystąpienie będzie dotyczyło po krótce środków smarnych w aplikacjach medycznych, z naciskiem na to, w jakiś sposób środki smarne są wykorzystywane w urządzeniach do podawania leków, jaką pełnią tam rolę i w jaki sposób wspierają funkcjonowanie takich urządzeń.
9:45-10:00
Wyeliminowanie segregacji mieszanin w transporcie próżniowym na przykładzie zasypu tabletkarki
Mateusz Bodych
key account manager
Zapraszamy na prelekcję Pana Mateusza Bodycha z firmy Trade & Consult Ltd., na temat eliminacji segregacji mieszanin podawanych transporterem próżniowym do tabletkarek i kapsułkarek.
Omówione zostaną bardzo licznie stosowane w polskich zakładach farmaceutycznych rozwiązania firmy VOLKMANN. Ponadto przedstawione zostaną: znaczenie wyboru odpowiedniego urządzenia, co jest kluczowe dla uniknięcia segregacji, jak zweryfikować czy urządzenie działa poprawnie oraz jakie są najczęściej popełniane błędy.
10:00-10:15
QControl – przyszłość kontroli jakości tabletek i kapsułek
Dominik Jastrzębski
dyrektor handlowy
Firma Trade & Consult Ltd. od 30 lat jest liderem wśród dostawców maszyn, urządzeń oraz wyposażenia dla Klientów działających w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.
Od początku naszego istnienia dostarczamy zaawansowane rozwiązania najwyższej klasy, produkowane przez renomowanych producentów europejskich. Obsługujemy naszych Klientów kompleksowo poczynając od doradztwa wstępnego i projektowania, poprzez opracowanie i prezentację ofert, realizację zamówień tj. dostawy, montaż, uruchomienia, kwalifikacje, szkolenia, doradztwo technologiczne, aż do usług serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz dostaw części zamiennych i akcesoriów.
Szczegółowe informacje o profilu działalności naszej firmy znajdą Państwo na stronie internetowej www.tradeconsult.pl
10:15-10:30
Zastosowanie innowacyjnej technologii Bag-on-Valve dla sterylnych wyrobów medycznych w oparciu o rozwiązania firm: Aptar Pharma oraz Zigler Polska Sp. z o.o.
Marcin Pietroń
prezes zarządu
Jacek Filip Woda
kierownik Działu Rozwoju
Zapraszamy na inspirujące wystąpienie, które otworzy przed Państwem zupełnie nowe perspektywy w dziedzinie technologii BOV!
Dowiedzą się Państwo, jak innowacyjne rozwiązania opakowaniowe od Aptar oraz kompaktowe technologie firmy Zigler mogą wzbogacić Państwa ofertę o praktyczne, wygodne dla końcowego użytkownika opakowania z zaworem BOV. Panowie Marcin i Jacek zaprezentują fascynujące przykłady w formie zdjęć i wideo, pokazując, jak podążać za światowymi trendami w tej nowoczesnej technologii. To prezentacja, której nie możecie przegapić!
10:30-11:00
Nowoczesne maszyny i urządzenia w biotechnologii na przykładzie inwestycji Synthaverse
Jarosław Jurkowski
szef Departamentu Produkcji
W miejscu gdzie klasyczne techniki hodowli bakteryjnych stają naprzeciw rosnącym wymaganiom dla sterylnej produkcji leków biologicznych, powstały dwa nowoczesne obszary, które łączą te aspekty.
Prezentacja flagowego obszaru firmy Synthaverse przeznaczonego do produkcji szczepionki przeciwgruźliczej oraz onkologicznego leku na bazie prątka BCG ONKO 100.
VI Systemy zarządzania produkcją – innowacyjne rozwiązania
11:45-12:15
Kaizen w Praktyce: Jak Adamed Doskonali Procesy Produkcyjne
Leszek Goławski
kierownik doskonalenia procesów i procedur | obszar wsparcia biznesowego
12:15-12:30
Automatyzacja i optymalizacja procesów w zrobotyzowanych liniach produkcyjnych dla branży farmaceutycznej
12:30-12:45
Rozwiązania do generacji wody oczyszczonej (PW) i wody do iniekcji (WFI)
Katarzyna Dominiak
kierownik sprzedaży
W prezentacji przedstawimy sprawdzone i niezawodne systemy generacji wody oczyszczonej (PW): ORION™, Alphapure i IonPro™.
Zaprezentujemy również urządzenia ELGA LabWater, dedykowane do generacji wody o niskiej wydajności i różnej klasy czystości, które znajdują zastosowanie w procesach produkcyjnych oraz w laboratoriach badawczych i kontroli jakości. Systemy te, dostarczane z pełną dokumentacją kwalifikacyjną IQ/OQ, gwarantują spełnienie wymaganych standardów.
12:45-13:00
Ewolucja opakowań farmaceutycznych: Innowacje i wyzwania w opakowaniach blistrowych
Karol Bielecki
managing director
Claudio Algarotti
R&D director
13:00-13:30
Od identyfikacji do akcji - jak skutecznie zarządzać trendami i wynikami atypowymi w przemyśle farmaceutycznym. Wykorzystanie PLCS w trendowaniu produktów
Joanna Czornak
menedżer zespołu product lifecycle managment
Prezentacja będzie dotyczyć sposobu postępowania z trendami oraz wynikami atypowymi.
Zaprezentuję, jak zarządzać danymi w sposób efektywny i jakie korzyści i usprawnienia mogą wynikać z trendowania wyników.
VII Doskonalenie procesów produkcyjnych
14:30-15:00
Budowanie doskonałości operacyjnej w TZF Polfa Tarchomin
Damian Kubik
kierownik oddziału
Doskonałość operacyjna to jeden z istotnych elementów strategii TZF Polfa Tarchomin SA.
Realizując na co dzień działania związane z poprawą efektywności oraz budowaniem kultury ciągłego doskonalenia wspieramy realizację naszej strategii.
Na podstawie działań w obszarze Penicyliny opowiem, jak przekładamy naszą strategię na działania operacyjne.
Pokażę, jak wyglądają nasze codzienne działania i praktyki ciągłego doskonalenia.
15:00-15:15
Standaryzacja produktów czy nowe wdrożenia z punktu widzenia producenta opakowań bezpośrednich
Danuta Sołtys
specjalista ds. marketingu i zarządzania jakością
Każdy z naszych produktów to wynik pasji, zaangażowania, nowoczesnych rozwiązań, doskonalenia. Co nas napędza?
Jak dostosowujemy się do zmieniających się oczekiwań? W jaki sposób nadzorujemy procesy wywarzania opakowań z tworzyw sztucznych? Odpowiedzi pojawią się podczas prezentacji.
15:15-15:30
Rozwój sztucznej inteligencji, a maszyny pakujące
Adrian Dobrowolski
młodszy sprzedawca
Co ma wspólnego sztuczna inteligencja z maszynami pakującymi? Rozwój AI jest bardzo dynamiczny i staję się coraz częściej używana w różnego rodzaju przemysłach.
Chcemy pokazać jak szybka adaptacja rozwijających się trendów może wyglądać w branży farmaceutycznej. W naszym przypadku znalazła ona zastosowanie w systemach m.in. Predictive Maintenance czy uproszczeniu procesu zmiany części formatowych. Nie zabraknie również informacji o zastosowaniu rozszerzonej rzeczywistości (AR).
15:30-15:45
Nowoczesne systemy pomiaru mikroklimatu. Wyzwania i zagrożenia
Tomasz Jarmuszewicz
quality assurance
15:45-16:15
Wykorzystanie narzędzi statystycznych i metod przesiewowych w optymalizacji procesów biotechnologicznych
Podczas prelekcji zostaną omówione takie zagadnienia jak:
• Statystyczne planowanie eksperymentów (DOE, Design of Experiments) w biotechnologii,
• Analiza danych procesowych i kontrola statystyczna (SPC) dla poprawy jakości i zgodności z GMP,
• Zastosowanie metod przesiewowych (np. wysokoprzepustowy screening) w poszukiwaniu optymalnych warunków dla procesów biotechnologicznych,
• Narzędzia analityczne, takie jak regresja wielowymiarowa, PCA (Principal Component Analysis), itp.
16:15-16:30
Przerwa techniczna 15 min. - zmiana sali na BURAKINO (za salą kosmetyczną)
DEBATA
16:30-17:30
Strategie działania firm farmaceutycznych
Tematem przewodnim debaty będą aktualne wyzwania producentów branży farmaceutycznej.
Dyskusja prowadzona będzie w obszarze następujących tematów:
– najważniejsze wyzwania dla firm farmaceutycznych na rok 2025,
– jak budować odporność producentów farmaceutycznych na zawirowania w łańcuchu dostaw,
– co będzie stanowić w przyszłości o przewadze konkurencyjnej firm farmaceutycznych,
– jak zarządzą efektywnie zakładem produkującym farmaceutyki.
Czwartek, 21 listopada
Wycieczka do fabryki Honorowego Gospodarza Delpharm