Najbliższa konferencja

 • 000

  Dni

 • :
 • 00

  Godzin

 • :
 • 00

  Minut

 • :
 • 00

  Sekund

9. Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego - 7-9 listopada 2017r. - Hotel Ambasador Premium**** w Łodzi

Wiedząc jak istotna w branżach kosmetycznej i farmaceutycznej jest wymiana doświadczeń, nasze wydawnictwo po raz kolejny organizuje dla Państwa 8. Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego i 9. Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego. Spotkania branżowe dedykowane są przedstawicielom przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Corocznie gromadzą one ponad 360 przedstawicieli kosmetyków, leków i firm z otoczenia obu branż.

W programie znajdą Państwo m.in.:
- seminaria adresowane do producentów kosmetyków i leków, trwające równolegle w dwóch osobnych salach wykładowych,
- targi dostawców i firm, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, świadczących usługi dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej,
- Galę Wieczorną – stanowiącą idealną okazję do integracji branży kosmetycznej i farmaceutycznej z dostawcami,

Spotkanie jest doskonałą okazją do:
- poszerzenia wiedzy produktowej i poznania nowinek technologicznych,
- zapoznania się z aktualnymi i przyszłymi trendami,
- dyskusji i wymiany doświadczeń, informacji i pomysłów,
- integracji branży kosmetycznej i farmaceutycznej z dostawcami,
- uzyskania dostępu do firm posiadających w swojej ofercie atrakcyjne i nowatorskie produkty.

Spotkanie adresowane jest do: 
- przedstawicieli  kadry zarządzająco - technicznej zakładów produkujących kosmetyki,
- dyrektorów ds. technicznych i inwestycyjnych,
- głównych specjalistów z zakresu produkcji i technologii,
- działów jakości, utrzymania ruchu, zaopatrzenia oraz działów rozwoju produktów,
- wszystkich zainteresowanych branżą farmaceutyczną.

 

O AFLOFARMIE:

Od początku działalności firmy największą i najważniejszą kategorią produktów dla Aflofarmu były leki. Od kilku lat firma jest liderem sprzedaży w segmencie OTC (bez recepty) w Polsce z ponad 7% udziałem w rynku i takimi markami jak Desmoxan, Neosine, Pulneo czy Opokan. Od 20 lat firma funkcjonuje także na rynku leków dostępnych na receptę i w najbliższej przyszłości chce intensywnie rozwijać obecność w tej kategorii.

 

Pomimo specjalizacji w kierunku leków, firma wciąż szuka nowych rynków i możliwości rozwoju. Obecnie w portfolio Aflofarmu znajdują się też wyroby medyczne, suplementy diety, kosmetyki czy odżywki dla sportowców. Co ważne, wszystkie te kategorie powstają w  takim samym środowisku jak leki – a więc na liniach technologicznych, które gwarantują zachowanie wysokiej jakości produktów i pozostają pod stałym nadzorem Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i Sanitarnego. W konsekwencji, kosmetyki, suplementy diety czy odżywki dla sportowców pod kątem jakości wytwarzania zdecydowanie przewyższają powszechnie stosowane standardy.

Choć firma Aflofarm Farmacja Polska działa głównie na rynku polskim, to ekspansja na rynkach zagranicznych z pewnością staje się coraz ważniejszym obszarem jej działalności. Świadczy o tym fakt, że w ciągu ostatnich czterech lat wartość eksportu firmy wzrosła o niemal 300%. Aktualnie firma eksportuje do ponad 25 krajów w tym między innymi w Europie Środkowej: Węgry, Czechy, Rumunia, Bułgaria, państw byłego związku radzieckiego, takich jak Gruzja, Białoruś, Ukraina, Turkmenistan, Azerbejdżan ale również do Turcji, Wielkiej Brytanii, Wietnamu, Grecji, Stanów Zjednoczonych, oraz do krajów Bliskiego Wschodu, takich jak Irak, ZEA i Kuwejt.

Produkty Aflofarmu powstają w trzech fabrykach – w Pabianicach, Rzgowie i Ksawerowie. Obecnie firma jest w trakcie planowania kolejnej fabryki w Pabianicach, dedykowanej do produkcji leków. W ciągu ostatnich pięciu lat firma znacznie zwiększyła moce produkcyjne, o czym może świadczyć fakt, że liczba pracowników Aflofarmu w tym czasie wzrosła niemal dwukrotnie. Obecnie w Aflofarmie pracuje ponad 800 osób, podczas gdy jeszcze w 2010 roku było ich nieco ponad 400. Rozwój zdolności produkcyjnych opiera się nie tylko na zwiększaniu zatrudnienia. Ogromną rolę odgrywa tutaj także optymalizacja procesów produkcji, m.in. poprzez modernizację linii technologicznych, rozszerzenie parku maszynowego i doskonalenie procesów wytwarzania.  Nowoczesne rozwiązania organizacyjne, także w obszarze logistyki spowodowały 300% wzrost wydajności pracy, który był konieczny, żeby  sprostać rosnącej sprzedaży wytwarzanych produktów.

Ważnym elementem działalności firmy są także prace badawczo-rozwojowe, związane z aktywnością w segmencie ochrony zdrowia. Obecnie Pion Rozwoju to zespół złożony z ponad sześćdziesięciu osób - specjalistów z dziedziny farmacji, chemii, biologii, o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu. Efektem prac są m.in. nowatorskie produkty. Przykładem może być wprowadzenie leku OTC z najwyższą dawką furaginy, który jest zdecydowanie wygodniejszy w dawkowaniu od produktów dotychczas dostępnych na rynku. Aflofarm jest także pierwszą firmą na świecie, która zmieniła kategorię dostępności leku zawierającego meloksykam – która jest skuteczną i bezpieczną substancją przeciwbólową – z wydawanego z przypisu lekarza na dostępny bez recepty. Przykładów tego typu działań jest oczywiście więcej. Realizowane projekty oparte są na pracach prowadzonych we własnym zakresie oraz we współpracy z ośrodkami naukowymi, m.in. Uniwersytetami Medycznymi i Instytutami Naukowymi. W tym obszarze firma współpracuje także z ekspertami z różnych dziedzin nauki, a także z lekarzami i farmaceutami.

 

Aflofarm to dynamicznie rozwijająca się firma, działająca w sektorze ochrony zdrowia już od ponad dwudziestu lat. Każdego roku zdobywa coraz wyższe pozycje w rankingach firm farmaceutycznych. Obecnie Aflofarm to wiodąca firma w segmencie leków bez recepty, z kluczowymi markami, takimi  jak: Desmoxan, Opokan, Diohespan, Neosine, Pulneo, Herbapect, Lipomal.  Aflofarm to niekwestionowany lider w zakresie nowoczesnych technologii farmaceutycznych. W trosce o Pacjentów firma wdraża najbardziej innowacyjne i złożone produkty na rynku. Bazując na badaniach, a przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z człowiekiem tworzy rozpoznawalne marki produktów, które poprawiają zdrowie i jakość życia Polaków.

Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie internetowej http://www.aflofarm.com.pl/ oraz na oficjalnym profilu firmy na portalu LinkedIn: www.linkedin.com/company/aflofarm-farmacja-polska-sp-z-o-o

Partnerzy kongresu