Najbliższa konferencja

 • 000

  Dni

 • :
 • 00

  Godzin

 • :
 • 00

  Minut

 • :
 • 00

  Sekund

9. Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego - 7-9 listopada 2017r. - Hotel Ambasador Premium**** w Łodzi

Wiedząc jak istotna w branżach kosmetycznej i farmaceutycznej jest wymiana doświadczeń, nasze wydawnictwo po raz kolejny organizuje dla Państwa 8. Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego i 9. Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego. Spotkania branżowe dedykowane są przedstawicielom przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Corocznie gromadzą one ponad 360 przedstawicieli kosmetyków, leków i firm z otoczenia obu branż.

W programie znajdą Państwo m.in.:
- seminaria adresowane do producentów kosmetyków i leków, trwające równolegle w dwóch osobnych salach wykładowych,
- targi dostawców i firm, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, świadczących usługi dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej,
- Galę Wieczorną – stanowiącą idealną okazję do integracji branży kosmetycznej i farmaceutycznej z dostawcami,

Spotkanie jest doskonałą okazją do:
- poszerzenia wiedzy produktowej i poznania nowinek technologicznych,
- zapoznania się z aktualnymi i przyszłymi trendami,
- dyskusji i wymiany doświadczeń, informacji i pomysłów,
- integracji branży kosmetycznej i farmaceutycznej z dostawcami,
- uzyskania dostępu do firm posiadających w swojej ofercie atrakcyjne i nowatorskie produkty.

Spotkanie adresowane jest do: 
- przedstawicieli  kadry zarządzająco - technicznej zakładów produkujących kosmetyki,
- dyrektorów ds. technicznych i inwestycyjnych,
- głównych specjalistów z zakresu produkcji i technologii,
- działów jakości, utrzymania ruchu, zaopatrzenia oraz działów rozwoju produktów,
- wszystkich zainteresowanych branżą kosmetyczną.

 

O AFLOFARMIE:

Aflofarm to jedna z największych firm farmaceutycznych w Polsce. Na swoją pozycję pracuje od wielu lat, stale dążąc do zwiększenia jakości oferowanych usług i produktów. Ciągły i stabilny rozwój potwierdza otrzymywana cyklicznie nagroda „Gazela Biznesu”, która przyznawana jest przedsiębiorstwom o największej dynamice rozwoju. Aflofarm to również zdobywca w rankingu Diamenty Forbesa za rok 2011 w kategorii średnich firm.

Aflofarm to pierwsza firma farmaceutyczna w Polsce pod względem sprzedaży produktów dostępnych bez recepty. Długo i wytrwale pracowała na ten tytuł, dlatego teraz dokłada wszelkich starań,  aby zachować pozycję lidera i nadal podążać za potrzebami pacjentów, których zdrowie jest dla niej najważniejsze. Produkty Aflofarmu to liderzy lub ścisła czołówka swoich klas terapeutycznych. Od wielu lat Aflofarm to także numer jeden wśród reklamodawców.

Pozycja Aflofarmu na rynku farmaceutycznym to oczywisty powód do dumy, a zarazem silna motywacja to tego, by każdego dnia stawać się jeszcze lepszym w tym, w czym firma specjalizuje się od lat.

Dążeniem Aflofarmu jest, aby każdy człowiek, który potrzebuje kupić w aptece lek lub inny preparat nie musiał się zastanawiać czy może sobie pozwolić na tak duży wydatek. Aflofarm produkuje i chce produkować środki tanie i skuteczne, na które stać będzie każdego z nas.

Dzięki wykorzystaniu doświadczenia, najnowszych technologii w przemyśle farmaceutycznym i nowoczesnego zaplecza badawczego, produkty Aflofarmu są sprawdzone, skuteczne i dostępne.

Aflofarm oprócz sformułowanej misji posiada również motto, które brzmi: „Lider z pasją dla innowacji”. Hasło to świetnie wyraża ducha firmy Aflofarm. Słowo „lider” oddaje aspiracje Firmy do bycia numerem jeden na rynku, a „pasja dla innowacji” towarzyszy jej od zawsze przy wprowadzaniu najbardziej innowacyjnych produktów, co stara się każdego dnia udowadniać.

Nowoczesne technologie obecne są we wszystkich obszarach działania firmy Aflofarm.

W pracach badawczo-rozwojowych wykorzystywane są najnowocześniejsze urządzenia laboratoryjne pozwalające na projektowanie postaci produktów zgodnie z najnowszymi trendami oraz skuteczne wdrażanie w warunkach przemysłowych.

Planowanie jakości produktów oraz jej późniejsza rutynowa kontrola odbywa się z wykorzystaniem urządzeń analitycznych spełniających najwyższe standardy światowe.

Procesy zarządzania, planowania i realizacji produkcji oraz projektowania i rozwoju produktów wspierane są przez indywidualnie opracowane, nowatorskie systemy informatyczne.

Szerokie zastosowanie nowoczesnych technologii służy zapewnieniu odpowiedniej jakości oraz ustawicznemu doskonaleniu realizowanych produktów i usług w celu najlepszego zaspokojenia potrzeb naszych Klientów.

Zaplecze technologiczne i doświadczeni pracownicy świadczą o silnej pozycji Aflofarmu w tej dziedzinie, co może potwierdzić wyróżnienie „Lider Nowoczesnych Technologii” w kategorii średnie przedsiębiorstwo, przyznane przez Instytut Nowych Technologii, Prezydenta Miasta Łodzi i Łódzki Regionalny Park Naukowo - Technologiczny.

Strategicznym celem firmy Aflofarm jest dynamiczny rozwój produktów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom terapeutycznym, w trosce o zdrowie i jakość życia pacjentów, producent wprowadza nowe produkty w oparciu o najnowszą wiedzę i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Proces projektowania nowych produktów opiera się w większości na pracach własnych. Dział badawczo-rozwojowy zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę, stanowiącą kreatywny zespół, zmotywowany do osiągania zakładanych celów.

Laboratorium wyposażone w pełen zakres najnowocześniejszych urządzeń technologicznych pozwala na opracowanie zaawansowanych technologii produktów w postaciach stałych, półstałych i płynnych (tabletki, tabletki powlekane, drażetki, kapsułki żelatynowe twarde, granulaty, proszki,  kremy, maści, żele, zawiesiny, syropy, krople).

Parametry jakościowe nowych produktów określane są przy użyciu najnowocześniejszej aparatury, stanowiącej wyposażenie laboratorium analitycznego.

Dokumentacje produktów spełniają rygorystyczne wymagania formalno-prawne odpowiednio do kategorii. Realizujemy procesy projektowania produktów leczniczych, wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków.

Prace projektowe nad nowymi produktami prowadzone są we współpracy z jednostkami naukowymi i ekspertami.

Aflofarm wprowadza również produkty w oparciu o licencje pozyskane od partnerów krajowych i zagranicznych.

Dział badawczo-rozwojowy pracuje w systemie  zgodnym z normami PN-EN-ISO 9001, PN EN ISO 14001, EN ISO 22000, EN ISO 13485, PN N 18001 oraz GMP, laboratorium analityczne pracuje zgodnie z zasadami GLP.

Odpowiedzialność społeczna firmy Aflofarm przejawia się dążeniem do zapewnienia pacjentom szerokiego dostępu do nowoczesnych, skutecznych i bezpiecznych produktów. Dbając o zaspokojenie potrzeb pacjentów, lekarzy i farmaceutów wprowadza innowacyjne rozwiązania.

W trosce o jakość i bezpieczeństwo farmakoterapii najmłodszych pacjentów, firma wdrożyła pierwszą w Polsce, pediatryczną postać farmaceutyczną leku przeciwwirusowego i zwiększającego odporność Neosine (inosinum pranobexum) syrop.

 W celu zwiększenia dostępu pacjenta do bezpiecznych i skutecznych farmakoterapii Zakład jako pierwszy, wprowadził na polski rynek przeciwbólowy i przeciwzapalny produkt leczniczy Opokan, tabletki, 7,5 mg (meloxicam) w kategorii leków dostępnych bez recepty (OTC).

Celem firmy Aflofarm Farmacja Polska jest utrzymanie zadowolenia i zaufania Klientów. Dlatego też kładziony jest duży nacisk na jakość i bezpieczeństwo wyrobów.  Aflofarm bierze pełną odpowiedzialność za spełnianie wymagań prawa polskiego, jak również sprawdzonych i powszechnie stosowanych światowych standardów  (ISO, GMP, EMEA). Potwierdzeniem tego są certyfikaty, które co roku są przyznawane przez międzynarodowe jednostki:

Nad wspólnym sukcesem w zapewnieniu jakości i bezpieczeństwa wyrobów oraz w działaniach proekologicznych nieustannie pracują wszyscy Pracownicy.

Stale podnoszone są kwalifikacje personelu, poprzez ciągłe szkolenia oraz zapewnienie odpowiedniej infrastruktury i środowiska pracy.

w firmie panuje krytyczne podejście do swoich zadań, w związku z czym wprowadzony został drobiazgowy system wewnętrznych kontroli (auditów) wyrobów i wydziałów bezpośrednio związanych z wytwarzaniem.

Nieustannie doskonalona jest współpraca z dostawcami i odbiorcami aby zapewnić najlepszy standard produktów.

Aby rozwijać jakość i bezpieczeństwo produktów Aflofarm jest w stałym kontakcie z instytucjami krajowymi: Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym, Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Epidemiologicznym, Państwową Inspekcją Pracy, Polskim Komitetem Normalizacyjnym, Polską Izbą Przemysłu Farmaceutycznego oraz z międzynarodowymi: TUV Nord, International Society for Pharmaceutical Engineering.

Produkty Aflofarmu wytwarzane są zgodnie z niezwykle restrykcyjnymi wymaganiami Prawa Farmaceutycznego, zaaprobowanymi przez Inspekcję Farmaceutyczną. W nowoczesnych zakładach produkcyjnych, na światowej klasy urządzeniach, w kontrolowanych warunkach higienicznych, dba się aby każde opakowanie spełniało rygorystyczne wymagania jakościowe.

Firma gwarantuje, że każdy Wyrób Medyczny jest bezpieczny dla użytkownika, każdy Suplement Diety zawiera tylko najwyższej jakości składniki, a skuteczność każdego Produktu Leczniczego potwierdzona jest odpowiednimi badaniami.

Niebagatelne znaczenie ma dla Zakładu i pracowników bezpieczeństwo pracy. Nie można było zatem poprzestać na spełnieniu wymagań Prawa Pracy, lecz wprowadzone zostały skuteczne i nowoczesne rozwiązania. Wdrożony System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, daje firmie doskonałe narzędzia do lepszej analizy zagrożeń przy pracy oraz zapobieganiu wypadkom czy chorobom zawodowym. Ciągłe starania w tym zakresie zostały uznane przez Centralny Instytut Ochrony Pracy, który przyznał Aflofarmowi Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy, ostatnio na lata 2010-2011.

W trosce o przyszłość naszą i naszego otoczenia Firma przygotowała nowatorskie rozwiązania w oparciu o światowej klasy System Zarządzania Środowiskiem. Nieustanne monitorowanie oddziaływania Firmy na środowisko oraz racjonalna gospodarka surowcami i odpadami zapewnia optymalne funkcjonowanie Firmy w scenerii zmieniającego się ekosystemu.

Wszystkie te działania podejmowane są w trosce o jakość i bezpieczeństwo produktów, zadowolenie Pracowników i firm współpracujących oraz zaspokojenie potrzeb Klientów.

Aflofarm dba o wysoką jakość swoich produktów oraz o zadowolenie swoich Klientów. Potwierdzeniem wysokiej jakości są uzyskane certyfikaty dla systemów:

 • Dobrej Praktyki Wytwarzania GMP
 • Wyroby medyczne - Zarządzanie jakością  EN-ISO 13485:2012 + AC: 2012

Wyrazem troski o najwyższą jakość i bezpieczeństwo produktów jest przyjęta Polityka Zintegrowanego Systemu Zarządzania zawierające nasze cele i zobowiązania:

Partnerzy kongresu